• https://www.facebook.com/groups/izmirnigdenarder
  • https://plus.google.com
  • https://twitter.com
Web/Üyelik Girişi
Site Haritası
Randevular

Saygı değer büyüklerim,Ablalarım,çok değerli Arkadaşlarım,Abilerim İstanbul ve Narmahallesi dernek başkanlarım ve yöneticileri, Narköyümüzün ve Nar mahallemizin değerli muhtarları,uzaktan yakından şenliğimize gelen kıymetli misafirler ve Narköyümün güzel insanları sözlerime başlamadan önce hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Nar vadisi ve NarKöyü Piknik şölenine hoş geldiniz .

Başta sizlerin ve ülkemizin olmak üzere Tüm islam aleminin Ramazan bayramını kutlar,daha nice Bayramlara sevdiklerinizle beraber sağlık huzur ve mutluluk içinde girmenizi Yüce Allahtan temenni ederim.

Kıymetli katılımcılar Ramazan ayı boyunca İzmir'de 6.2 ve 5. Ve 15'e yakın arkçı deprem olmak üzere gerçekten korkulu anlar yaşadık.

Bu vesileyle Rabbim cümlemizi her türlü korkudan dertten hastalıktan bertaraf etsin.Memleketimizi her türlü afetten depremden her türlü müsibetten korusun .

Ülkemizi her türlü iç ve dış tehlikelerden korusun Ülkemiz üzerinde oyun kuran kan akıtan her kim varsa Rabbim kahru perişan etsin. Bu uğurda Cennet vatanımız için şehit olan tüm şehitlerimize yüce Allah Rahmet eylesin.Ruhları şad olsun...

Saygıdeğer konuklar Yaklaşık üç ay önce İzmir NarKöyü kültür ve yardımlaşma Derneğimizin başkanlığını köylülerimiz bana verdi.

Yavaş yavaş kaybolmaya giden Derneğimizi Nar köylü olmayı gönlümde yüreğimde hissettiğim için Kabul etmeme gibi bir nüksümün olmadığını düşündüm.

Sanırım yönetimimle birlikte Derneğimize üç ay sürecinde yeni bir heyecan getirmeyi başardık.

insallah Rabbim utandırmaz ve Bu vesileyle Nar mahallesi dernek başkanlığına getiren Bayram Öztürk kardeşime ve yönetimine Başarılar diliyorum.

Tabi Dernekçilik zor işlerdir fedakarlık ister emek ister .

En önemliside Gönülden bağlanmayı ve beraberinde gelen zorluklara katlanabilmeyi gerektirir.

Elinden geleni yapmak ise zorluklara sakin şikayet etmeden katlanmak gerektiğinde tekrar tekrar denemek yapabildiği her şeyi yapmak anlamında kullanılır .

Bu aslında ilahi bir güçtür .Böylesi bir gücün içinde inanmak umut beslemek sabretmek gibi manevi değerler vardır.

Çok değerli ve kıymetli konuklar Toplum bireylerden oluşur,Ve hiçkimse toplumdan uzak tek başına yaşayamaz.

Bu yüzden toplumu oluşturan bireylerin toplumsal sorunlara kayıtsız ilgilisiz alakasız kalmaması ve tabiki dernekleri benimsemesi destek olması gerekmekTedir.

Dernekleri benimsemek demek kişinin içinde yaşadığı toplumun değişim sürecinde bir seyirci olmaktan çıkıp Toplumsal değişim sürecine aktif katkıda bulunmaya karar vermesi anlamını taşır.

Öyleyse derneklerimize sahip çıkmalıyız üye olmalıyız,üyelik vazifelerimizi yerine getirmeliyiz .

köyümüzün İzmir'de İstanbul'da ve nar mahallesinde bayrağını ileriye taşımanın sorumluluğunu hep beraber kendimize görev edinmeliyiz.

Nedir bu değişim sürecinde aktif kalkıda bulunmak,gelişen Zaman ve teknolojı çağında örf adetlerimize sahipçıkmak Nerden geldiğimizi unutmamaktır.

Sözlerime bu duygu ve düşüncelerle son verirken hepinizi Allah'a emanet ediyorum hoşça kalın.


Bşk. Yusuf AYDOĞAN
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKANIN MESAJI
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.67445.6971
Euro6.34556.3709
Anlık
Yarın
33° 35° 24°